Klimatyzacja biurowa

Jeżeli nosicie się Państwo z zamiarem zakupu klimatyzacji do biura, to należy dokonać wyboru czy inwestujemy w klimatyzator kasetonowy, czyli syfitowy, czy też jednostkę naścienną. Jeśli w biurze jest zamontowany sufit podwieszany to warto zastanowić się nad zakupem klimatyzacji kasetonowej. W tym artykule poruszymy właśnie problematykę tej klimatyzacji.

Klimatyzator kasetonowy

Jego zaletą jest iż nie musi on wisieć z boku na ścianie, lecz w centralnym punkcie ponieszczenia. Dzięki temu rozkład temperatury w pomieszczeniu będzie jednorodny. Należy pamiętać, iż zimne powietrze ma tendencję do opadania w pobliżu klimatyzatora dlatego w przypadku klimatyzacji "naściennej" rozkład temperatury w pomieszczeniu będzie mniej jednakowy. To znaczy przy klimatorze będzie chołodniej, a w pobliżu przeciwnegłej ściany będzie goręcej.

Klimatyzator kasetonowy

Klimatyzator kasetonowy jest urządzeniem, które przeznaczone jest ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Sprzedaż klimatyzacji kasetonowej oferowany jest tradycyjne w zestawach obejmujących: pilota, panel maskujący, jednostę zewnętrzną i oczywiście jednostkę wewnętrzną przezentowaną na zdjęciach powyżej. Możliwy jest też zakup poszczególnych elementów oferty w zależności od potrzeby i sytuacji. Oczywiście sama jednostka wewnętrzna nie będzie działać bez jednostki zewnętrznej i na odwrót.

Montaż Klimatyzacji

Parę szczegółów o klimatyzacji

Jeśli zdecydujemy się na zakup klimatyzacji do biura warto uwzględnić parę bardzo ważnych szczegółów, których pominięcie może skutkować tym, że klimatyzowane pomieszczenie nie będzie osiągało pożądanego komfortu cieplnego

Klimatyzowane biuro

Należy odpowiednio dobrać wydajność klimatyzacji uwzględniając parę czynników:

  • ilość ludzi w pomieszczeniu
  • rodzaj aktywności fizycznej wykonywanej przez ludzi (praca siedząca, praca wymagająca zwiększonej aktywności fizycznej i związana z tym większa "produkcja ciepła"
  • ilość i rodzaj urządzeń w pomieszczeniu, które również wytwarzają ciepło
  • nasłonecznienie
  • rodzaj i ilość oświtlenia

Klimatyzowane biuro

Złe oszacowanie zysków ciepła skutkować będzie na przykład większymi opłatami za prąd, z powodu zawyżenia mocy chłodniczej. A w przypadku zaniżenia mocy chłodniczej trudno będzie uzyskać w pomieszczeniu zakładaną temperaturę. Złe oszacowanie mocy zysków ciepła może również skutkować szybszym zużywaniem się urządzenia.