Klimatyzacja ścienna

Terminologia klimatyzacji ściennej oznacza, że jednostka wewnętrzna jest zamontowana na ścianie. Jednostka wewnętrzna potocznie nazywana parownikiem jest zbudowana z wymiennika ciepła, wentylatora i elektroniki sterującej.

Montaż jednostki wewnętrznej

Jednostka zewnętrzna zwana potocznie skraplaczem zamontowana jest na zewnątrz budynku, a czasem na przykład w garażu. Zbudowana jest z wentylatora, sprężarki, skraplacza i zaworu rozprężnego, oraz modułów sterujących pracą wentylatora i sprężarki.

Jednostka zewnętrzna

O takiej klimatyzacji, gdzie zamontowana jest jedna jednostka zewnętrzna, oraz jedna wewnętrzna mówi się, że jest to klimatyzacja typu "Split", natomiast w systemie gdzie zamontowane są co najmniej dwie jednostki wewnętrzne do jednej jednostki zewnętrznej mówi się, że jest to klimatyzacja "multi-split".

Klimatyzacja ścienna split

Dokonując zakupu klimatyzator warto zastanowić się, czy nabyciem klimatyzatora z inwerterem, który oznacza mniejsze opłaty za prąd. Choć inwerter jest droższy od standardowych klimatyzatorów "on/off" to przypadku intensywnego wykorzystywania klimatyzacji może okazać się, iż takie rozwiązanie wkrótce się zamortyzuje.

Klimatyzacja ścienna inwertorowa

Co oznacza klimatyzacja ścienna?

Najpopularniejszymi klimatyzatorami montowanymi w pomieszczeniach mieszkalnych, oraz niekiedy biurowych (w przypadku braku sufitu podwieszanego), s klimatyzatory ścienne.

Klimatyzacja ścienna Gree

Firma Samsung, LG, Gree, Mitsubishi produkuje nowoczesne urządzenia, które po zamontowaniu mogą nie tylko schładzacz pomieszczenie i osuszać, ale także grzać i nawilżać powietrze. A dzięki nowoczesnym, filtrom jak na przykład w klimatyzatorach Samsung Premium, który wyposażono w filtr HD i jonizator Virus Doctor, powietrze wydobywające się z klimatyzatora jest pozbawione toksyn i kurzu, co jest nie bez znaczenia dla zdrowia i jakości powietrza. Co ważne jonizatora można używać nawet kiedy nie masz zamiaru grzać, ani chłodzić pomieszczenia. Wystarczy, że włączysz cyrkulację powietrza w swoim Samsungu, a on będzie dbał o przyjazne powietrze w twoim mieszkaniu, bez kurzu i toksyn.

Virus Doctor Samsung

Klimatyzatory ścienne mają budowę kształtem przypominającą belkę. Jednakże ich właściwy kształt jest różny w zależności od modelu. Mogą być bardziej kwadratowe, trójkątne, lub owalne. Pomysłów na wpasowanie klimatyzatorów ściennych może być wiele. Na przykład LG Gallery serii Art Cool, jest doskonałym przykładem fajnego designu, gdzie połączono\sztukę z nowoczesnym urządzeniem chłodząco-grzewczym

Klimatyzacja LG Art Cool